00903122138435 info@tzd.org.tr

TZD Başkanı İbrahim Yetkin’i Kaybettik

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, tedavi gördüğü hastanede çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak 62 yaşında vefat etti.

Uzun yıllar Türk tarımına ve çiftçisine hizmet eden ve tarım sektörünün “duayeni” olarak kabul edilen Yetkin’in cenazesi  16 Temmuz 2016 Cumartesi günü ikindi namazından sonra Karşıyaka Mezarlığı’nda defnedilecek.

1954 yılında Hatay’da doğan Yetkin, 1975 yılında Çayırova Tarım Meslek Lisesinden, 1978 yılında Hacettepe Üniversitesi Sevk ve İdare Meslek Yüksek Okulundan mezun oldu. Eskişehir Teknik Ziraat Müdürlüğü, Ankara Su Ürünleri Genel Müdürlüğü, Ankara Yenimahalle Tarım İlçe Müdürlüğü ile Ankara Çankaya Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğünde çalıştı. Erdal İnönü, Murat Karayalçın ve Doğan Taşdelen ile çok sayıda kurumun danışmanlığını yaptı. Yetkin, 1986’dan bu yana TZD Genel Başkanlığını yürütüyordu.

Yetkin, aralarında Tarım Bakanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği, İnsan Hakları Derneği, Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği gibi kuruluşların da bulunduğu birçok kuruluştan ödül almış; ayrıca 2011 yılında Merkezi Madrid’de bulunan İş Dünyası Liderleri Kulübü tarafından 26. Uluslararası Avrupa Kalite Ödülü’ne (Yeni Binyıl Ödülü) ve Mesleki Mükemmeliyet Altın Madalyası’na layık görülmüştü.

Tüm halkımızın, çiftçilerimizin, tarım camiasının, ailesinin, Dernek üyelerimizin ve sevenlerinin başı sağolsun.

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Yönetim Kurulu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir