00903122138435 info@tzd.org.tr

Yönetim Kurulu

Hidayet MUSLU (Genel Başkan Yardımcısı)

25.06.1961 yılında Aydın-Çine- Akçaova nahiyesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Akçaova da, lise öğrenimini Söke Makinist okulu, Samsun Gelemen Tarım Meslek Lisesi, Erzincan Tarım Meslek Lisesi, Manisa Tarım Meslek Lisesinde okudu. Manisa Beydere Tarım Meslek Lisesi 1979 yılı mezunudur.
İş yaşamına 1979 yılında başlamıştır.
Ankara Gıda Kontrol Eğitim ve Araştırma Ens. Müdürlüğü
Bolu-Mengen İlçe Ziraat Mühendisliği
Aydın-Çine İlçe Ziraat Mühendisliği
Ankara-Altındağ İlçe Ziraat Mühendisliği
İkizce Su Ürünleri İstasyon Müdürlüğü
Ankara İl Müdürlüğü
Keçiören İlçe Müdürlüğü
Bala İlçe Ankara Ders Araç ve Gereçleri Makine Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde Ziraat Teknisyeni olarak görev yaptı.
1987 yılında A.Ö.F 4 yıllık İktisat Fakültesini bitirdi.
Tarım Bakanlığı Personelinin Hizmet içi Eğitimlerinde usta öğretici olarak görev yaptı.
1994 yılına kadar Tarım Bakanlığında çalıştı.
1994 yılında Yakın ve Ortadoğu Çalışma Merkez Başkanlığına uzman olarak geçti.
Çalışma Bakanlığı içinde birçok yasa teklifi çalışması alt komisyonlarında görev aldı.
İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Kuruluş Komisyonu üyesi olarak görev yaptı.
Yabancı Çalışanlar İzin Daire Başkanlığında görev yaptı.
Ayrıca vekaleten yürüttüğü görevleri oldu.
Devlette bu görevleri yerine getirdi.
2008 yılında emekli oldu.
Ayrıca;
Motorlu taşıt sürücü kursu hocalıkları ve sahiplikleri,
Sigorta acentası ortaklığı,
Ürün pazarlama işleri,
Türkiye-Afrika ekonomik yatırım ve danışmanlık işleri ile uğraştı.
Cezayir, Maritonya, Senegal, Fildişi, Gine, Gana’da ekonomik faaliyetleri Türk İş insanları ile buluşturdu.
Türkiye Amerikan Futbolu, Bezbol, Sofboy ve Reğbi Federasyonunda yönetim kurulu üyesi Reğbi Kadın Milli Takımlar Sorumlusu olarak görev yaptı.
Birçok Sivil Toplum Kuruluşu üyeliği ve yöneticiliği yaptı.
Evli ve iki çocuk babasıdır.

Dr. Erhan EKMEN (Basın ve Yayından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı)

Ankara’da 1967 yılında doğdu. İlk, orta ve lise tahsili Ankara’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde Su Ürünleri Bölümünde lisans ve Tarım Ekonomisi Bölümünde yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamladı. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Ekonomi lisans eğitimi aldı. Bunlara ilaveten mesleki alanda çok sayıda sertifikalı eğitime katıldı.

Askerlik sonrası özel sektörde çeşitli işlerde çalıştıktan sonra TBMM’de 5 yıl milletvekili danışmanlığı ve THK’da Genel Başkan danışmanlığı görevlerinde bulundu. Devlet memurluğu görevine Ankara Üniversitesi’nde başladıktan sonra Tarım Bakanlığı’na geçti. Bakanlıkta Avrupa Birliği, dış ilişkiler ve projeler ile ilgili işlerde çalıştı. AB’ye uyum çalışmaları kapsamında iki ayrı Fasılda Müzakere Heyetinde ve birçok Alt Çalışma Grubunda başkan ya da üye olarak görev aldı. AB projelerinin hazırlanması, yürütülmesi ve MFİB’de değerlendirmesi ile ilgili çalışmalar yaptı. Üretici örgütlenmesi alanında rekabet gücü, değer zinciri ile ilgili AB ve mili bütçeli projeleri yürüttü. Halen Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’nde, sulama örgütlenmesi alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Tarım konusunda çeşitli STK’ların yönetimlerinde çalışmaktadır. Çeşitli seminerlerde ve uluslararası konferanslarda mesleki konularda eğitimler vermekte ve sunumlar yapmaktadır. Tarım ile ilgili konularda günlük gazetelerde ve dergilerde bilimsel ve mesleki içerikli makaleler yazmaktadır. Bu güne kadar yayımlanmış 1 kitabı ve 1000’e yakın makalesi bulunmaktadır. 2020 yılından bu yana Gündem Tarım adında televizyon programı ile tarımın sorunlarına ışık tutmaya devam etmektedir.

Osman ÖZYURT (Genel Sekreter)

Trabzon ili Araklı ilçesi Yeşilce köyünde doğdu, ilk ve Orta okulu köyünde bitirdi, 1989 yılında Amasya Gökhöyük Ziraat Meslek lisesi bitirdi, aynı yıl içerisinde Şırnak ili Silopi ilçesinin Buğdaylı köyünde köy Grup teknisyeni olarak göreve başladı,1994 yılı ocak ayından, 2003 yılı Eylül ayına kadar Giresun Tarım İl müdürlüğünde,görev yaptıktan sonra, Tayininin Ankara iline çıkması sebebiyle ; Gölbaşı İlçe Tarım ve Orman müdürlüğünde Tekniker olarak görevini sürdürmektedir.

 

 

 

 

 

Veyis ÇALIŞKAN (Genel Sayman)

1950 Yozgat-Sorgun doğumludur. 1965 yılında Koçaş Teknik Ziraat Okulunu, 1971 yılında Çiçekdağı Meslek Ziraat Okulunu, 1993 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitirdi.

Sivas-Suşehri, Tokat-Erbaa Ziraat Mühendisliklerinde çalıştı. 1978 yılında Zirai Mücadele ve Zirai Karantina Genel Müdürlüğü, Zirai Mücadele ve Zirai Karantina Bölge Başkanlığı, Kalecik İlçe Tarım Müdürlüğü, Tarım Alet ve Makinaları Test Merkezi Müdürlüğü ve Çankaya Belediyesi bünyesinde görev yaptı. 1998 yılında emekli oldu Evli, üç çocuk babasıdır.

 

 

 

İlker AĞIN (Örgütlenme Sekreteri)

Ziraat Mühendisi ( Zooteknist )
1971 yılında Sungurlu’da doğdu. Amasya Gümüşhacıköy nüfusuna kayıtlı olup ilk ve orta öğrenimini Anadolu’nun farklı yerlerinde yaptı. Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesi’nden sonra devam ettiği Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümünden 1993 yılında mezun oldu. 27 yıldan fazla yem sektöründe farklı firmalardaki çalışmalarının ardından girdiği İzmir Büyükşehir Belediyesinde 2021 yılından itibaren mesleki alanında çalışmaya devam etmektedir.
Çeşitli mesleki örgütlenmelerde yer alan İlker Ağın TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi geçmiş dönemler Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu.
Halen TAGYAD Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği Üyesi, önceki dönemlerde başkanlık görevinde de bulunduğu Ege Zootekni Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Ziraatçılar Derneği MYK Üyesi ve İzmir Şube Başkanıdır.
Evli ve üç çocuk babasıdır.

Şükrü YILMAZ (Üye)

07.11.1962 yılında Tunceli-Pertek’te doğdu. İlk ve Ortaokulu Pertek’ te okudu. Erzincan Tarım Meslek Lisesi, Çayırova Tarım Meslek Lisesinden 1980 yılında mezun oldu.
Çalışma hayatına 1984 yılında başladı.
1984 yılında Toprak Su Genel Müdürlüğü’nde görev aldı.
1985 yılında Ankara-Altındağ Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’ne geçiş yaptı.
Anadolu Üniversitesi Tarım Teknikerliği bölümünü 1998 yılında bitirdi.
2016 yılında emekli oldu.
Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

YEDEK

1- Nurdan ÖZTÜRK
2- Necdet GÖÇ
3- Hasan UMUTLU
4- Muharrem YÜKSEL
5- Emel KİTAPÇI
6- Bedirhan AKAD
7- Gürsel TEKİN